Zdravie v školách 2009 E - vzdelávanie 2009 Modernizácia vzdelávania /ÚIPS/ Infovek I a Infovek II Enviroprojekt Malá olympiáda 2008 Ovocie v školách 2015/2016

Enviroprojekt

1. Názov projektu: „Zem“ plná nevšedného.

Názov zriaďovateľa: KŠÚ Nitra, Ulica: Štefánikova trieda 69

PSČ: 949 01

Telefón: 037 654 9281

E-mail: prednosta@ksunitra.sk

1. Realizátor projektu:

Názov školy: ŠZŠ Komjatice

Presná adresa: Školská 1, Komjatice 94106

Meno zodpovednej osoby: Mgr. Milan Šimunek

Pracovné zaradenie, funkcia: riaditeľ

Telefón: 035 6591150

E-mail: riaditel@szskomjatice.edu.sk

Cieľom  projektu bolo:

Naučiť vnímať žiakov ŠZŠ nevšedné v prírode vo všednosti dní .Poskytnúť každému žiakovi možnosť získať vedomosti, praktické zručnosti a motiváciu potrebnú pre ochranu prírody formou zážitkového učenia v prírode a v priestoroch školy. Naučiť ich trvalému pozitívnemu prístupu k ochrane prírody a tento prístup preniesť i na ich rodiny. Tento cieľ sa nám darí plniť priebežne.     Cieľovú skupinu tvorili žiaci ŠZŠ Komjatice a ich rodičia..

:

1. rok 2008/2009:  Žiaci preniesli vnímanie života Zeme /prírody/ na papier pomocou výtvarných techník s využívaním prírodnín, obraz pomocou fotoaparátu a  ďalej  prezentovali pomocou počítača a IKT. Svoje pocity a vnemy vyjadrili v divadelnej hiphopovej scénke a v zážitkovom prejave s využitím prirodzeného prírodného prostredia. Navštívili sme hvezdáreň v Hurbanove. Separujeme druhotné surovinyv triedach. Uskutočnili sme priame činnosti v prírode – turistické vychádzky / Zobor, Žibrica, Torozlín/, priamu výučba prírodovedných predmetov v prírode. Uskutočnili sme činnosti v  záujmovom útvare Mladý zálesák – spoznávali krásy prírody blízkeho okolia, navštívili sme vlastivedné múzeum.

Projekt priniesol :

1. Rozšírenie a skvalitnenie vedomostí a zručností žiakov z oblasti environmentálnej výchovy dominantnou formou zážitkového učenia.
    2. Propagáciu  ochrany prírody a najbližšieho okolia v rodinách žiakov našej školy a zapojenie rodinných príslušníkov do aktivít /zamerané najmä na rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia a rodiny rómskych žiakov/.
    3. Divadelnú scénka / scénický HIP-HOPOVÝ tanec/  na tému ekológia.
    4.  Prezentácia Vv prác na tému : Prírodné krásy nášho okolia. Využívanie  prírodného materiálu a prírodnín na hodinách Vv a Pv – prezentácia postupu pác výrobkov a samotných výrobkov na CD.

5.   Priame využitie IKT : PC digitálny fotoaparát, interaktívna tabuľa  vo vyučovaní.

6.   Prezentácie, projekty žiakov, zážitkové učenie na tému environmentálna výchova s využitím   medzi predmetových vzťahov  .

7. Priamu turistická činnosť : Hurbanovo, Zobor, Žibrica, Torozlín.

8. Materiálne zabezpečenie Turistického krúžku a záujmového útvaru Mladý zálesák.

Mgr. Milan Šimunek