Zdravie v školách 2009 E - vzdelávanie 2009 Modernizácia vzdelávania /ÚIPS/ Infovek I a Infovek II Enviroprojekt Malá olympiáda 2008 Ovocie v školách 2015/2016

Malá olympiáda 2008

1. Názov projektu :  Malá olympiáda

2. Zameranie projektu:   Projekt bude realizovaný pre žiakov Špeciálnych základných škôl novozámockého okresu

3. Stručná charakteristika súčasného stavu v oblasti, ktorá je predmetom navrhovaného projektu :

Špeciálne školy v našom regióne navštevujú deti pochádzajúce väčšinou zo sociálne slabého, málo podnetného prostredia, v ktorom nemajú dostatok príležitostí športovo sa vyžiť.

Väčšina žiakov našej školy je rómskeho pôvodu, všetci sú mentálne postihnutí. Keďže pre mentálne postihnuté deti a mládež sa organizuje len malé množstvo športových súťaží a pretekov v regionálnom meradle, chceli by sme im poskytnúť túto možnosť prostredníctvom Malej olympiády ŠZŠ.

4. Ciele, ktoré sa majú predkladaným projektom dosiahnuť :

Malá  olympiáda ŠZŠ má za cieľ podporiť rozvoj telesnej zdatnosti, súťaživosti, obratnosti, vytrvalosti. Má motivovať žiakov špeciálnych škôl, ktorí často trpia okrem mentálneho postihu aj určitými telesnými nedostatkami alebo obmedzeniami, k cvičeniu, rozvoju telesnej harmónie a upevňovaniu návykov zdravého životného štýlu.

Zmiešaný kolektív rómskych a nerómskych žiakov zapojených do olympiády a súťažiacich bok po boku za spoločný cieľ, pomôže zlepšiť vzťahy Rómov a ostatného obyvateľstva a odstrániť predsudky a rasistické názory.

Zhrnutie cieľov:

- rozvoj telesnej zdatnosti

- upevňovanie návykov zdravého životného štýlu

- zlepšenie vzťahov Rómov a ostatného obyvateľstva

5. Popis projektu :

Program Malej olympiády: